movies i have seen by kanungo

movies i have seen

# Movie Title Rating Overall Add
1. Casablanca 4.0/4 3.3/4
2. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
3. Memento 3.0/4 3.2/4
4. To Kill a Mockingbird 4.0/4 3.3/4
5. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
6. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
7. Gladiator (2000) 4.0/4 3.2/4
8. Lord of the Rings: The Two Towers 4.0/4 3.3/4
9. The Godfather 4.0/4 3.5/4
10. Titanic (1997) 3.5/4 3.0/4
11. 300 2.0/4 2.9/4
12. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
13. Jurassic Park 3.0/4 3.2/4
14. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
15. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
16. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
17. Ocean's Thirteen 3.0/4 2.7/4
18. I Am Legend 2.5/4 2.8/4
19. American Beauty 4.0/4 3.1/4
20. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
21. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
22. The Incredibles 3.5/4 3.1/4
23. Die Another Day 3.0/4 2.3/4
24. The Departed 4.0/4 3.3/4
25. Crash (2005) 3.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name