pirates of the carribean
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Notebook (2004) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Hurt Locker | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Sherlock Holmes (2009) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Iron Man (2008) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Hangover | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | The Italian Job (2003) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Ocean's Eleven (2001) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Avatar | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 15. | American Beauty | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Cast Away (2000) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Ben-Hur (1959) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 18. | The Last Airbender | 3.0/4 | 1.7/4 | |
| 19. | Ice Age | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 20. | The Book of Eli | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 21. | Up (2009) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 22. | Wall-E | 3.5/4 | 3.2/4 |



