Top Movie List by trashscapes

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Blade Runner 4.0/4 3.2/4
2. Alien 4.0/4 3.3/4
3. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
4. American Beauty 4.0/4 3.1/4
5. Se7en 4.0/4 3.3/4
6. Fight Club 4.0/4 3.3/4
7. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 4.0/4 3.2/4
8. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.0/4 3.3/4
9. Gattaca N/A 2.9/4
10. Pulp Fiction 3.5/4 3.4/4
11. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
12. The Matrix 3.5/4 3.2/4
13. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
14. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.5/4 3.1/4
15. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
16. Memento 3.0/4 3.2/4
17. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name