Disney: First to Worst by Beyond Chaos

Disney: First to Worst

# Movie Title Rating Overall Add
1. Sleeping Beauty (1959) 4.0/4 2.9/4
2. Lady and the Tramp (1955) 3.5/4 3.0/4
3. The Sword in the Stone 3.5/4 2.9/4
4. The Many Adventures of Winnie the Pooh 3.5/4 3.1/4
5. 101 Dalmatians (1961) 3.0/4 2.9/4
6. The Emperor's New Groove 3.0/4 2.8/4
7. Pinocchio (1940) 3.0/4 3.0/4
8. The Fox and the Hound 3.0/4 2.9/4
9. Cinderella (1950) 3.0/4 2.9/4
10. Lilo & Stitch (2002) 3.0/4 2.7/4
11. The Rescuers Down Under 3.0/4 2.7/4
12. Dumbo (1941) 3.0/4 2.9/4
13. The Jungle Book (1967) 2.5/4 2.9/4
14. Hercules (1997) 2.5/4 2.7/4
15. Fantasia 2.5/4 3.0/4
16. Bambi 2.5/4 2.9/4
17. Alice in Wonderland (1951) 2.0/4 2.9/4
18. Peter Pan (1953) 2.0/4 2.9/4
19. The Rescuers (1977) 2.0/4 2.7/4
20. Robin Hood (1973) 2.0/4 3.0/4
21. The Great Mouse Detective 2.0/4 2.9/4
22. The Adventures of Ichabod and Mr. Toad 2.5/4 2.7/4
23. Snow White and the Seven Dwarfs 2.0/4 3.0/4
24. Fun and Fancy Free 2.0/4 2.3/4
25. The Black Cauldron 1.5/4 2.6/4
26. Make Mine Music 1.5/4 2.4/4
27. Melody Time 1.5/4 2.4/4
28. Fantasia 2000 1.0/4 2.8/4
29. The Aristocats 1.0/4 2.8/4
30. Saludos Amigos 1.0/4 2.4/4
31. The Three Caballeros 1.0/4 2.3/4
32. Oliver & Company 0.5/4 2.7/4

Recent Comments

Beyond Chaos
Beyond Chaos
Director

Beyond Chaos - wrote on 06/24/10 at 08:54 PM CT

Disney: First to Worst comment

This list is not finished yet.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name