Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Forrest Gump | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Goodfellas | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 10. | The Godfather: Part II | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 11. | The Silence of the Lambs | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 12. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 13. | Se7en | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Saving Private Ryan | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | The Usual Suspects | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 17. | Taxi Driver (1976) | 3.5/4 | 3.3/4 |



