Top Movie List by talgolan

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Princess Bride 4.0/4 3.2/4
2. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
3. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
4. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
5. Napoleon Dynamite 4.0/4 2.6/4
6. Back to the Future Part II 4.0/4 3.0/4
7. Rain Man 4.0/4 3.1/4
8. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
9. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
10. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
11. Cinderella Man 4.0/4 3.0/4
12. Fight Club 4.0/4 3.3/4
13. The Fugitive (1993) 4.0/4 3.1/4
14. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
15. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
16. American History X 4.0/4 3.2/4
17. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 3.5/4 3.4/4
18. The Breakfast Club 3.5/4 3.2/4
19. Kill Bill: Volume 1 3.5/4 3.0/4
20. The Lion King (1994) 4.0/4 3.3/4
21. The Birds (1963) 4.0/4 3.1/4
22. Coach Carter 4.0/4 2.7/4
23. Rocky III 4.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name