Best Movies of 2010
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Batman: Under the Red Hood | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | True Grit (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Scott Pilgrim vs. The World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Social Network | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Toy Story 3 | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Kick-Ass | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | TRON: Legacy | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Shutter Island | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Hot Tub Time Machine | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | The Runaways (2010) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Greenberg | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Get Him to the Greek | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Splice | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 16. | The A-Team | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 18. | Alice in Wonderland (2010) | 3.0/4 | 2.6/4 |
Recent Comments
The Film Rebel - wrote on 12/19/10 at 07:29 PM CT
Best Movies of 2010 comment
A 4/4 for Tron? Really? I liked it and all but I didn't think it was good enough for a 4/4 and I didn't like it as much as I did Harry Potter, Shutter Island, or Scott Pilgrim.




