Top Movie List by cockney0_1

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
2. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
3. The Texas Chainsaw Massacre (2003) 4.0/4 2.5/4
4. The Devil's Rejects 4.0/4 2.8/4
5. Aliens 4.0/4 3.3/4
6. The Terminator 4.0/4 3.1/4
7. Enter the Dragon 3.5/4 3.1/4
8. The Blues Brothers 4.0/4 3.1/4
9. Predator (1987) 3.5/4 3.0/4
10. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
11. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
12. Night of the Living Dead (1968) 4.0/4 3.1/4
13. A Nightmare on Elm Street (1984) 3.5/4 3.0/4
14. The Evil Dead (1983) 3.5/4 3.0/4
15. The Omen (1976) 3.5/4 2.9/4
16. Saw 4.0/4 2.9/4
17. The Godfather N/A 3.5/4
18. The Devil Rides Out 3.5/4 2.7/4
19. Hellraiser (1987) 3.5/4 2.8/4
20. From Dusk Till Dawn 3.5/4 2.8/4
21. Re-Animator 3.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name