Overrated by akhansen

Overrated

# Movie Title Rating Overall Add
1. Love Actually 2.5/4 2.9/4
2. Shakespeare in Love 2.0/4 2.8/4
3. Fight Club 2.5/4 3.3/4
4. The Matrix 3.0/4 3.2/4
5. Blazing Saddles 3.0/4 3.1/4
6. Inception 2.5/4 3.3/4
7. The Big Lebowski 2.5/4 3.1/4
8. Memento 2.5/4 3.2/4
9. A Clockwork Orange 2.5/4 3.1/4
10. Sleepless in Seattle 2.5/4 2.7/4
11. Mamma Mia! 2.0/4 2.6/4
12. The Nightmare Before Christmas 2.5/4 3.1/4
13. Thank You for Smoking 2.5/4 2.8/4
14. The Artist 2.5/4 3.2/4
15. Fried Green Tomatoes 2.5/4 3.0/4
16. Grease 3.0/4 2.9/4
17. The School of Rock 2.0/4 2.7/4
18. Beauty and the Beast (2017) 2.5/4 2.7/4
19. Eyes Wide Shut 1.0/4 2.6/4
20. Mystery Men (1999) 1.5/4 2.3/4
21. Jerry Maguire 2.5/4 2.8/4
22. Romeo + Juliet (1996) 2.5/4 2.7/4
23. All Dogs Go to Heaven 2.0/4 2.6/4
24. Crazy Rich Asians 2.5/4 3.0/4
25. Captain Marvel 2.0/4 2.7/4
26. Avengers: Endgame 3.0/4 3.3/4
27. Ocean's Eleven (2001) 2.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name