Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Godfather: Part III | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Dark Knight | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | V for Vendetta | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Noah (2014) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | 300 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | 300: Rise of an Empire | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Sabotage (2014) | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 15. | Bruce Almighty | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | 12 Years a Slave | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 17. | American History X | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | The Terminator | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | Terminator 2: Judgement Day | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 20. | Terminator 3: Rise of the Machines | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 21. | Terminator Salvation | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 22. | Escape Plan | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Wall Street: Money Never Sleeps | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 24. | Dallas Buyers Club | 3.0/4 | 3.2/4 |



