Top Comedy Movie List by TrishaCH2011

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. Home Alone 4.0/4 2.9/4
2. Home Alone III 4.0/4 1.8/4
3. Rookie of the Year 4.0/4 2.3/4
4. Sex and the City 2 4.0/4 2.2/4
5. Sex and the City: The Movie 4.0/4 2.4/4
6. A League of Their Own 3.0/4 2.9/4
7. Problem Child 4.0/4 2.1/4
8. Problem Child 2 2.0/4 1.6/4
9. Edward Scissorhands 4.0/4 3.1/4
10. Ferris Bueller's Day Off 4.0/4 3.1/4
11. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 4.0/4 2.8/4
12. Ghostbusters (1984) 3.0/4 3.1/4
13. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
14. Groundhog Day 4.0/4 3.0/4
15. Caddyshack 4.0/4 3.0/4
16. Knocked Up 3.0/4 2.8/4
17. National Lampoon's Christmas Vacation 4.0/4 2.9/4
18. Dumb and Dumber 4.0/4 2.8/4
19. A Christmas Story (1983) 1.0/4 3.1/4
20. The Wedding Crashers 4.0/4 2.7/4
21. Happy Gilmore 4.0/4 2.8/4
22. Planes, Trains & Automobiles 4.0/4 3.0/4
23. Tangled (2010) 4.0/4 3.1/4
24. American Pie 4.0/4 2.8/4
25. The Lego Movie 4.0/4 3.1/4
26. There's Something About Mary 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name