Top Movie List by 74774

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Only God Forgives N/A 2.4/4
2. Take Shelter 3.0/4 3.0/4
3. This is England 3.0/4 3.0/4
4. Mysterious Skin 3.5/4 3.0/4
5. Snatch 3.0/4 3.1/4
6. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
7. Fight Club 3.5/4 3.3/4
8. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
9. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
10. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
11. Inception 3.5/4 3.3/4
12. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
13. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 3.5/4 3.4/4
14. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
15. Se7en 3.5/4 3.3/4
16. Taxi Driver (1976) 3.5/4 3.3/4
17. The Dark Knight Rises 3.5/4 3.2/4
18. 12 Angry Men (1957) 3.5/4 3.4/4
19. Professional, The ( Léon ) 3.5/4 3.3/4
20. Gran Torino 3.0/4 3.2/4
21. The Breakfast Club 3.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name