My Favorite Films Of 1999 by Lee

My Favorite Films Of 1999

# Movie Title Rating Overall Add
1. Boys Don't Cry 4.0/4 2.9/4
2. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 4.0/4 2.4/4
3. The Matrix 4.0/4 3.2/4
4. The Mummy (1999) 3.0/4 2.7/4
5. Toy Story 2 4.0/4 3.1/4
6. Girl, Interrupted 4.0/4 2.8/4
7. Fight Club 4.0/4 3.3/4
8. The World is Not Enough 4.0/4 2.5/4
9. The Bone Collector 4.0/4 2.6/4
10. Brokedown Palace 4.0/4 2.6/4
11. In Dreams 4.0/4 2.3/4
12. American Beauty 4.0/4 3.1/4
13. Cruel Intentions 4.0/4 2.6/4
14. Stigmata 3.0/4 2.3/4
15. Austin Powers: International Man of Mystery 4.0/4 2.8/4
16. The Blair Witch Project 4.0/4 2.3/4
17. The Deep End of the Ocean 4.0/4 2.4/4
18. Double Jeopardy 3.5/4 2.5/4
19. The Green Mile 2.5/4 3.3/4
20. Blast from the Past 3.0/4 2.3/4
21. Payback 3.0/4 2.5/4
22. Lake Placid 3.0/4 2.2/4
23. Big Daddy 4.0/4 2.5/4
24. Detroit Rock City 3.0/4 2.6/4
25. American Pie 3.0/4 2.8/4
26. Stir of Echoes 3.0/4 2.7/4
27. Man on the Moon 3.0/4 2.8/4
28. Beyond the Mat 4.0/4 2.9/4
29. Deuce Bigalow: Male Gigolo 3.0/4 1.9/4
30. Tarzan (1999) 3.0/4 2.8/4
31. The Sixth Sense 3.0/4 3.2/4
32. Bicentennial Man 3.0/4 2.3/4
33. Eyes Wide Shut 2.5/4 2.6/4
34. Bringing Out the Dead 2.0/4 2.6/4
35. Deep Blue Sea (1999) 2.0/4 2.3/4
36. EDtv ( Ed TV ) 2.5/4 2.2/4
37. End of Days 2.0/4 2.2/4
38. Never Been Kissed 3.0/4 2.5/4
39. Runaway Bride (1999) 2.0/4 2.1/4
40. Three Kings 2.0/4 2.8/4
41. Wild Wild West 2.0/4 1.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name