Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Tommy Boy | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 8. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Bourne Ultimatum | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | The Bourne Identity (2002) | N/A | 3.1/4 | |
| 14. | The Bourne Supremacy | N/A | 3.1/4 | |
| 15. | Dumb and Dumber | N/A | 2.8/4 | |
| 16. | National Lampoon's Christmas Vacation | N/A | 2.9/4 | |
| 17. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | N/A | 2.8/4 | |
| 18. | Old School | N/A | 2.8/4 | |
| 19. | Dodgeball: A True Underdog Story | N/A | 2.6/4 | |
| 20. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 21. | Snatch | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 22. | 300 | 3.0/4 | 2.9/4 |



