Top Action Movie List by DLCornwell612

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
2. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 4.0/4 2.8/4
3. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 4.0/4 2.7/4
4. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
5. Indiana Jones and the Temple of Doom 4.0/4 3.0/4
6. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
7. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 4.0/4 2.4/4
8. The Fifth Element 4.0/4 2.9/4
9. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
10. Armageddon 3.5/4 2.6/4
11. Resident Evil (2002) 4.0/4 2.7/4
12. Deep Impact 3.5/4 2.4/4
13. Die Hard 4.0/4 3.3/4
14. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
15. 300 3.0/4 2.9/4
16. Predator (1987) 2.5/4 3.0/4
17. Rush Hour 2 3.0/4 2.5/4
18. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 3.0/4 3.0/4
19. Kill Bill: Volume 1 3.0/4 3.0/4
20. The Godfather 4.0/4 3.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name