Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Kick-Ass | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | How to Train Your Dragon (2010) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Book of Eli | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The Karate Kid (2010) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Date Night | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Hot Tub Time Machine | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Daybreakers | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Prince of Persia: The Sands of Time | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | The A-Team | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | The Imaginarium of Doctor Parnassus | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Shutter Island | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Star Trek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Avatar | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | District 9 | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Fantastic Mr. Fox | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Zombieland | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 20. | The Hangover | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 21. | The Hurt Locker | 2.0/4 | 3.1/4 |



