Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Somewhere in Time | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | The Curious Case of Benjamin Button | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Up in the Air (2009) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Almost Famous | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Princess Bride | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Toy Story 3 | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Good Will Hunting | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Shakespeare in Love | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Blood Diamond | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Finding Neverland | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | The Mummy (1999) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Titanic (1997) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Rear Window | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 17. | Mannequin (1987) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 18. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 |



