Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stay Alive | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 2. | Scary Movie 4 | 4.0/4 | 1.8/4 | |
| 3. | The Grudge 2 | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 4. | The Return (2006) | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 5. | The Messengers (2007) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Fido | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Skinwalkers (2007) | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 8. | One Missed Call (2008) | 4.0/4 | 1.7/4 | |
| 9. | White Noise 2: The Light | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 10. | Twilight (2008) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 11. | Conjurer | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 12. | Drag Me to Hell | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | The Shortcut | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The Stepfather (2009) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 15. | The New Daughter | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 16. | Eight Legged Freaks | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 17. | Elvira's Haunted Hills | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 18. | Scary Movie 3 | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 19. | Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid | 4.0/4 | 1.8/4 | |
| 20. | The Forgotten (2004) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 21. | The Grudge (2004) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 22. | Cry Wolf (2005) | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 23. | Pulse (2006) | 4.0/4 | 1.5/4 | |
| 24. | An American Haunting | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 25. | The Covenant (2006) | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 26. | The Hole (2012) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 27. | The Box (2009) | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 28. | X-Men | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 29. | The 6th Day | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 30. | Evolution (2001) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 31. | Rollerball (2002) | 4.0/4 | 1.2/4 | |
| 32. | The Time Machine (2002) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 33. | Daybreakers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 34. | Alice in Wonderland (2010) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 35. | Undead (2005) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 36. | Dawn of the Dead (1979) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 37. | Clueless | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 38. | Blue Velvet | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 39. | Easy Rider | 4.0/4 | 2.9/4 |



