Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | 25th Hour (2002) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Full Metal Jacket | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Natural Born Killers | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 8. | The Crow (1994) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Face/Off | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Batman (1989) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Grindhouse | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Se7en | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 16. | The Goonies | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 17. | The Breakfast Club | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 18. | The Lost Boys | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Monster Squad | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | American History X | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 21. | Empire Records | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 22. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 23. | Carrie (1976) | 4.0/4 | 3.0/4 |



