Top Drama
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Unbreakable | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Antwone Fisher | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Rudy | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The Godfather | 3.0/4 | 3.5/4 | |
| 6. | American History X | N/A | 3.2/4 | |
| 7. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Aviator (2004) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Catch Me if You Can | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Adaptation | N/A | 2.9/4 | |
| 12. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 13. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Zodiac (2007) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Eastern Promises | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Being John Malkovich | N/A | 2.9/4 |



