Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Gran Torino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Hangover | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Quiet Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Open Range | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Poolhall Junkies | N/A | 2.5/4 | |
| 6. | Caddyshack | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Charade (1963) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Quills (2000) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Goodfellas | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 11. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Batman Begins | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Casino Royale (2006) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 17. | Army of Darkness | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Patton | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | Serenity (2005) | 4.0/4 | 3.0/4 |



