Top Movie List by noseatbelts

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 4.0/4 3.2/4
2. Children of Men 4.0/4 3.1/4
3. Trainspotting 4.0/4 3.1/4
4. Hot Fuzz 4.0/4 3.0/4
5. Sin City 4.0/4 3.0/4
6. The Godfather 4.0/4 3.5/4
7. The Proposition (2005) 4.0/4 2.8/4
8. 28 Days Later N/A 3.0/4
9. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
10. 300 4.0/4 2.9/4
11. Stranger Than Fiction N/A 2.8/4
12. Reservoir Dogs 4.0/4 3.3/4
13. Fight Club 4.0/4 3.3/4
14. City of Lost Children, The ( Cite des enfants perdus, La ) 3.5/4 3.0/4
15. Kiss Kiss, Bang Bang N/A 2.9/4
16. Elf N/A 2.7/4
17. On the Waterfront N/A 3.3/4
18. Moulin Rouge (2001) 4.0/4 2.8/4
19. Romeo + Juliet (1996) N/A 2.7/4
20. Shaun of the Dead 4.0/4 3.1/4
21. American History X 4.0/4 3.2/4
22. Down with Love N/A 2.4/4
23. Brick (2006) N/A 2.9/4
24. A Streetcar Named Desire N/A 3.0/4
25. Two Weeks Notice 3.5/4 2.5/4
26. Serenity (2005) 4.0/4 3.0/4

Recent Comments

noseatbelts
noseatbelts
Rising Star

noseatbelts - wrote on 09/20/07 at 01:22 PM CT

Top Movie List comment

Some of my favorite movies, not necessarily in order.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name