Hitchhiker's list 2016 by Zenddha

Hitchhiker's list 2016

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dead Ringers (1988) 3.0/4 2.9/4
2. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
3. Ikiru 4.0/4 3.3/4
4. Persona ( Kinematografi ) 3.5/4 3.2/4
5. Requiem for a Dream 4.0/4 3.1/4
6. Downfall ( Untergang, Der ) 3.5/4 3.2/4
7. Sin City 3.0/4 3.0/4
8. Barton Fink 3.0/4 3.1/4
9. A Serious Man 2.0/4 2.9/4
10. It's a Wonderful Life 4.0/4 3.3/4
11. Mulholland Drive 3.5/4 3.0/4
12. Dog Day Afternoon 3.0/4 3.2/4
13. Professional, The ( Léon ) 3.0/4 3.3/4
14. Trainspotting 3.5/4 3.1/4
15. Ghost Dog: Way of the Samurai 3.0/4 2.8/4
16. Gone Girl 3.0/4 3.2/4
17. Subway 2.5/4 2.5/4
18. Full Metal Jacket 4.0/4 3.2/4
19. Hard Target 3.0/4 2.3/4
20. Serpico 3.5/4 3.0/4
21. Upstream Color 3.0/4 3.0/4
22. The Big Lebowski 4.0/4 3.1/4
23. Rebel Without a Cause 3.0/4 3.1/4
24. Me Before You 3.0/4 2.9/4
25. Sully 3.0/4 2.9/4
26. The Accountant 2.5/4 2.9/4
27. Black Swan (2010) 3.0/4 3.0/4
28. Thief 2.5/4 2.9/4
29. Zodiac (2007) N/A 2.9/4
30. Down by Law N/A 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name