Top Sci-Fi Movie List by Melissa

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. Constantine 3.0/4 2.6/4
2. Contact (1997) 3.0/4 2.7/4
3. Edward Scissorhands N/A 3.1/4
4. ET: The Extra-Terrestrial 3.0/4 3.1/4
5. Men in Black (1997) 3.0/4 2.8/4
6. The Fifth Element 3.0/4 2.9/4
7. The Fly (1986) 3.0/4 2.9/4
8. Independence Day (1996) 3.0/4 2.8/4
9. Mars Attacks! 2.5/4 2.3/4
10. Night of the Comet 3.0/4 2.6/4
11. Star Trek 4.0/4 3.1/4
12. Signs 3.0/4 2.7/4
13. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
14. The Terminator 3.5/4 3.1/4
15. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
16. Underworld (2003) 4.0/4 2.8/4
17. Underworld: Evolution 3.0/4 2.8/4
18. The Village (2004) 4.0/4 2.4/4
19. X-Men 3.0/4 2.9/4
20. X2 - X-Men United N/A 2.9/4
21. X-Men Origins: Wolverine 3.5/4 2.7/4
22. Starship Troopers 2.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name