Nightmarish Futures by Melissa

Nightmarish Futures

# Movie Title Rating Overall Add
1. 12 Monkeys 3.0/4 3.1/4
2. 28 Days Later 4.0/4 3.0/4
3. 28 Weeks Later 3.0/4 2.7/4
4. Children of Men 4.0/4 3.1/4
5. The Day After Tomorrow 3.0/4 2.6/4
6. Gattaca 3.0/4 2.9/4
7. The Handmaid's Tale 2.5/4 2.4/4
8. I Am Legend 3.0/4 2.8/4
9. Mad Max 2.0/4 2.9/4
10. The Matrix 4.0/4 3.2/4
11. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
12. The Matrix Revolutions 2.5/4 2.5/4
13. Resident Evil (2002) 3.0/4 2.7/4
14. Resident Evil: Apocalypse 2.5/4 2.5/4
15. Resident Evil: Extinction 2.0/4 2.6/4
16. V for Vendetta 3.0/4 3.0/4
17. Mad Max 2: The Road Warrior N/A 3.0/4
18. Mad Max: Beyond Thunderdome N/A 2.6/4
19. The Book of Eli 3.0/4 2.8/4
20. Battle: Los Angeles 3.0/4 2.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name