Pending reviews
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: The Force Awakens | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | In Your Eyes | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Snowpiercer | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Far from the Madding Crowd (2015) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The One I Love | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Big Ask, The ( Teddy Bears ) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Housebound | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Only Lovers Left Alive | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Attack the Block | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Ex Machina | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Love & Mercy | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Moon | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Man from U.N.C.L.E. | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Spectre (2015) | N/A | 2.7/4 | |
| 15. | Woman in Gold | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Jurassic World | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Barely Lethal | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | The Avengers: Age of Ultron | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Ant-Man | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 20. | Anomalisa | N/A | 3.3/4 | |
| 21. | Kingsman: The Secret Service | 2.0/4 | 3.0/4 | 



