Top Movies 2014 by zacca_allison

Top Movies 2014

# Movie Title Rating Overall Add
1. Boyhood 4.0/4 3.1/4
2. Nightcrawler 4.0/4 3.3/4
3. Whiplash (2014) 4.0/4 3.4/4
4. The Grand Budapest Hotel 4.0/4 3.3/4
5. Interstellar 4.0/4 3.2/4
6. Gone Girl 4.0/4 3.2/4
7. The Imitation Game 4.0/4 3.1/4
8. Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 4.0/4 3.2/4
9. The Fault in Our Stars 4.0/4 2.9/4
10. Guardians of the Galaxy 4.0/4 3.2/4
11. The Theory of Everything 4.0/4 3.0/4
12. The Water Diviner 4.0/4 2.8/4
13. Fury (2014) 4.0/4 3.0/4
14. American Sniper 4.0/4 3.0/4
15. Kingsman: The Secret Service 4.0/4 3.0/4
16. Big Hero 6 4.0/4 3.2/4
17. X-Men: Days of Future Past 4.0/4 3.2/4
18. The Judge (2014) 4.0/4 2.9/4
19. How to Train Your Dragon 2 (2014) 4.0/4 3.0/4
20. Edge of Tomorrow 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name