My Top Movies of 2011 (So Far)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rango (2011) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Mission: Impossible - Ghost Protocol | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Captain America: The First Avenger | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Midnight in Paris (2011) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Raid: Redemption, The ( Serbuan maut ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Drive (2011) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Kung Fu Panda 2 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Headhunters ( Hodejegerne ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Fast Five | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | The Adventures of Tintin | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Rise of the Planet of the Apes | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | A Dangerous Method | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Super 8 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 15. | The Lincoln Lawyer | 3.0/4 | 2.9/4 |



