Movies I Can Watch Over and Over Again
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Memoirs of a Geisha | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | The Beach (2000) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 3. | Girl, Interrupted | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Perks of Being a Wallflower | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Water for Elephants | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Chicago (2002) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Les Misérables (2012) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Little Miss Sunshine | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Help | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Into the Wild | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | 10 Things I Hate About You | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | (500) Days of Summer | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Stuck in Love ( Writers ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Like Crazy (2011) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | West Side Story (1961) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Bridesmaids (2011) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 17. | Tangled (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Pretty Woman | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Miss Congeniality | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 20. | Whip It! | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 21. | The Devil Wears Prada | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Mamma Mia! | 4.0/4 | 2.6/4 |



