2015 by Gremista

2015

# Movie Title Rating Overall Add
1. The A-List 2.5/4 2.8/4
2. The Age of Adaline 2.5/4 2.7/4
3. Amy (2015) 3.5/4 3.0/4
4. Ave Maria (2015) 3.0/4 3.0/4
5. Blue Hour, The ( Onthakan ) 3.5/4 3.3/4
6. Bridge of Spies 3.5/4 3.1/4
7. Brooklyn 3.5/4 3.2/4
8. Circle (2015) 3.0/4 2.2/4
9. Crimson Peak 3.0/4 2.6/4
10. Day One 3.5/4 3.3/4
11. Drag King 3.0/4 2.5/4
12. Everything Will Be Okay ( Alles wird gut ) 3.5/4 3.3/4
13. Experimenter 2.5/4 3.1/4
14. The Fantastic Four (2015) 1.0/4 1.8/4
15. Game Face 3.5/4 3.3/4
16. Girl Night Stand 3.0/4 3.0/4
17. Hector (2015) 3.0/4 3.0/4
18. In the Grayscale ( En la gama de los grises ) 3.0/4 3.0/4
19. Inside Out (2015) 3.5/4 3.3/4
20. Insidious: Chapter 3 2.0/4 2.2/4
21. Jenny's Wedding 2.5/4 2.8/4
22. Juliet & Romeo (2015) 3.0/4 3.0/4
23. Kahlil Gibran's The Prophet 3.5/4 2.9/4
24. Kingsman: The Secret Service 3.5/4 3.0/4
25. Krampus 2.0/4 2.5/4
26. Lava (2015) 3.0/4 2.7/4
27. The Lazarus Effect 1.5/4 2.1/4
28. Learning to Drive 3.0/4 3.0/4
29. Limited Partnership 3.5/4 3.3/4
30. The Man from U.N.C.L.E. 2.0/4 2.8/4
31. Matt Shepard is a Friend of Mine 3.5/4 2.9/4
32. Minions (2015) 2.0/4 2.4/4
33. Mustang (2015) 4.0/4 3.2/4
34. Pink Moon 2.5/4 2.8/4
35. Pourquoi mon fils? 2.5/4 2.8/4
36. Project Almanac 2.0/4 2.4/4
37. The Salt of the Earth (2015) 3.5/4 3.3/4
38. Sanjay's Super Team 3.0/4 2.8/4
39. Scooby-Doo! Moon Monster Madness 2.5/4 3.1/4
40. Seashore ( Beira-Mar ) 3.0/4 2.9/4
41. Sharknado 3: Oh Hell No! 0.5/4 1.3/4
42. Shok 3.5/4 3.3/4
43. Smoke (2015) 3.0/4 2.5/4
44. Stalked by My Doctor 0.5/4 2.2/4
45. Stutterer 3.0/4 3.0/4
46. Summer of Sangaile, The ( Sangailes vasara ) 3.0/4 3.0/4
47. Tab Hunter Confidential 3.0/4 3.0/4
48. Taxi Tehran ( Jafar Panahi's Taxi ) 3.5/4 3.2/4
49. That's Not Us 3.0/4 3.0/4
50. Tig 3.5/4 2.8/4
51. Trainwreck 3.0/4 2.5/4
52. Unexpected 2.0/4 2.7/4
53. Unfriended 2.5/4 2.2/4
54. Vacation 2.5/4 2.0/4
55. The Visit (2015) 2.5/4 2.4/4
56. When Marnie Was There ( Omoide no Mânî ) 4.0/4 3.2/4
57. Wild Tales ( Relatos salvajes ) 2.5/4 3.1/4
58. The Woman in Black 2: Angel of Death 1.5/4 2.4/4
59. World of Tomorrow 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name