Anticipated movies of 2013
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Hobbit: The Desolation of Smaug | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Prisoners (2013) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Counselor | N/A | 2.2/4 | |
| 4. | The Fifth Estate | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 5. | The Bling Ring | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | 12 Years a Slave | N/A | 3.3/4 | |
| 7. | Inside Llewyn Davis | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Mud | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Ain't Them Bodies Saints | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Before Midnight (2013) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Trance (2013) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Thor: The Dark World | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Red 2 | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | This is the End | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | All is Lost | 4.0/4 | 2.8/4 | 
Recent Comments
memento_mori - wrote on 07/16/13 at 05:19 AM CT
Anticipated movies of 2013 comment
This is the End was okay, Before Midnight was fantastic. What about Inside Llewyn Davis? The Coen Bros won the Grand Prix for it at Cannes.




