Top Movie List by brittany

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Lost Boys 4.0/4 2.9/4
2. The Goonies 4.0/4 3.1/4
3. Stand by Me 4.0/4 3.2/4
4. Ferris Bueller's Day Off 4.0/4 3.1/4
5. Life as a House 4.0/4 2.5/4
6. Dirty Dancing 4.0/4 2.8/4
7. Twilight (2008) 4.0/4 2.2/4
8. The Sandlot 4.0/4 3.0/4
9. Halloween (1978) 3.5/4 3.2/4
10. Never Back Down 4.0/4 2.5/4
11. Die Hard 4.0/4 3.3/4
12. The Transformers (2007) 4.0/4 2.8/4
13. Now and Then 4.0/4 2.5/4
14. Four Brothers 4.0/4 2.7/4
15. The Departed 4.0/4 3.3/4
16. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
17. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
18. Scream (1996) 4.0/4 2.8/4
19. The Sword in the Stone 4.0/4 2.9/4
20. Dream a Little Dream 4.0/4 2.4/4
21. The Notebook (2004) 3.5/4 3.0/4
22. The Covenant (2006) 4.0/4 2.0/4
23. Camp Nowhere 4.0/4 2.4/4
24. Eddie and the Cruisers 3.5/4 2.6/4
25. The Outsiders (1983) 4.0/4 2.9/4
26. Look Who's Talking 4.0/4 2.3/4
27. The Messengers (2007) 4.0/4 2.3/4
28. Fear (1996) 4.0/4 2.6/4
29. Alpha Dog 4.0/4 2.7/4
30. Stomp the Yard 4.0/4 2.4/4
31. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 4.0/4 3.0/4
32. We Own the Night 4.0/4 2.6/4
33. Friday Night Lights 4.0/4 2.7/4
34. Cruel Intentions 4.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name