Top Horror Movie List by Chris

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
2. Return of the Living Dead 3.5/4 2.7/4
3. An American Werewolf in London 3.5/4 2.9/4
4. Night of the Living Dead (1968) 3.5/4 3.1/4
5. The Exorcist (1973) 3.0/4 3.1/4
6. Cabin Fever (2003) 3.0/4 2.5/4
7. The Omen (1976) 3.0/4 2.9/4
8. The Evil Dead (1983) 3.5/4 3.0/4
9. Evil Dead 2 3.5/4 3.1/4
10. Army of Darkness 3.0/4 3.0/4
11. Dawn of the Dead (2004) 3.0/4 2.8/4
12. Dawn of the Dead (1979) 3.0/4 3.1/4
13. Day of the Dead (1985) 3.0/4 2.8/4
14. Evil Dead (2013) 3.5/4 2.5/4
15. Frankenstein (1931) 3.0/4 3.2/4
16. The Amityville Horror (2005) 3.0/4 2.5/4
17. The Amityville Horror (1979) 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name