Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Yellow Submarine | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Monsters, Inc. | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Toy Story | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Nightmare Before Christmas | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Fist of the North Star ( Hokuto no ken ) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Fantasia | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Finding Nemo | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Incredibles | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Akira | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Kung Fu Panda | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Rudolph, the Red-Nosed Reindeer (1964) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Wizards (1977) | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 13. | The Simpsons Movie | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The Transformers: The Movie | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Despicable Me | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Heavy Metal | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | South Park: Bigger, Longer & Uncut | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Shrek | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | How to Train Your Dragon (2010) | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 20. | Star Wars: The Clone Wars | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 21. | Who Framed Roger Rabbit? | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Antz | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 23. | Up (2009) | 3.0/4 | 3.3/4 |



