Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Boondock Saints | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Sunshine (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Donnie Darko | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Lucky Number Slevin | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Ferris Bueller's Day Off | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Garden State | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | 21 | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The Number 23 | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Hitman (2007) | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 16. | Office Space | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Gone in 60 Seconds (2000) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 18. | Sin City | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 19. | American History X | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 20. | 300 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 21. | Death at a Funeral (2007) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Crank | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 23. | Lord of War | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 24. | The Transporter | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 25. | Superbad | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 26. | National Lampoon's Animal House | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 27. | Monty Python and the Holy Grail | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 28. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 29. | Black Hawk Down | 3.5/4 | 3.0/4 |



