Top Biography Movie List by arisub

Top Biography

# Movie Title Rating Overall Add
1. Into the Wild 4.0/4 3.1/4
2. The Doors (1991) 4.0/4 2.7/4
3. Marley 4.0/4 3.1/4
4. Pink Floyd: The Wall 3.5/4 2.9/4
5. Ray 3.5/4 3.0/4
6. The Pianist 4.0/4 3.2/4
7. Malcolm X (1992) 3.5/4 3.1/4
8. Kon-Tiki (1951) 4.0/4 3.0/4
9. Kurt Cobain About a Son 4.0/4 2.8/4
10. 8 Mile 3.5/4 2.6/4
11. 127 Hours 4.0/4 3.0/4
12. Soul Surfer 4.0/4 2.9/4
13. Woodstock 3.5/4 3.0/4
14. The Runaways (2010) 4.0/4 2.5/4
15. The Rum Diary 4.0/4 2.1/4
16. Elizabeth: The Golden Age 3.0/4 2.6/4
17. Elizabeth 4.0/4 3.0/4
18. Blow 3.5/4 2.9/4
19. Christiane F. 3.5/4 3.1/4
20. Sea Inside, The ( Mar adentro ) 4.0/4 2.9/4
21. Machine Gun Preacher 3.0/4 2.8/4
22. War Horse N/A 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name