My Favorite Films Of 2002 by Lee

My Favorite Films Of 2002

# Movie Title Rating Overall Add
1. Gangs of New York (2002) 4.0/4 3.0/4
2. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 4.0/4 2.4/4
3. Minority Report 4.0/4 2.9/4
4. Spider-Man 3.0/4 2.9/4
5. We Were Soldiers 4.0/4 2.8/4
6. Die Another Day 4.0/4 2.3/4
7. 28 Days Later 4.0/4 3.0/4
8. Bowling for Columbine 4.0/4 2.9/4
9. John Q 4.0/4 2.7/4
10. Deuces Wild 4.0/4 1.8/4
11. Austin Powers in Goldmember 4.0/4 2.3/4
12. Blade II 3.0/4 2.6/4
13. The Mothman Prophecies 3.0/4 2.5/4
14. Ice Age 3.5/4 2.9/4
15. The Bourne Identity (2002) 4.0/4 3.1/4
16. xXx 4.0/4 2.2/4
17. Red Dragon (2002) 4.0/4 2.7/4
18. Panic Room 3.0/4 2.6/4
19. The Ring (2002) 3.0/4 2.7/4
20. Phone Booth 3.0/4 2.6/4
21. Changing Lanes (2002) 3.0/4 2.5/4
22. Knockaround Guys 3.0/4 2.4/4
23. Jackass: The Movie 4.0/4 2.3/4
24. The Transporter 4.0/4 2.7/4
25. My Big Fat Greek Wedding 3.0/4 2.6/4
26. Unfaithful (2002) 3.0/4 2.6/4
27. The Sweetest Thing 3.0/4 2.0/4
28. Signs 3.0/4 2.7/4
29. Men in Black 2 3.0/4 2.2/4
30. Antwone Fisher 3.0/4 2.7/4
31. Windtalkers 3.0/4 2.4/4
32. Collateral Damage 2.5/4 2.3/4
33. Fubar 3.0/4 2.9/4
34. Narc (2002) 2.0/4 2.7/4
35. Scooby-Doo 2.5/4 1.9/4
36. Halloween: Resurrection 2.5/4 1.6/4
37. Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2.0/4 2.1/4
38. One Hour Photo 2.5/4 2.6/4
39. Swimfan 2.5/4 1.8/4
40. Ghost Ship (2002) 3.5/4 1.8/4
41. 8 Mile 2.5/4 2.6/4
42. Friday After Next 3.0/4 2.5/4
43. The Hot Chick 2.5/4 1.8/4
44. About Schmidt 2.5/4 2.7/4
45. Catch Me if You Can 2.5/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name