Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Groundhog Day | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | 12 Monkeys | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Sin City | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | 28 Days Later | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Trainspotting | 4.0/4 | 3.1/4 |



