1991 by Su Zany

1991

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Silence of the Lambs 2.0/4 3.4/4
2. Terminator 2: Judgement Day 2.0/4 3.2/4
3. JFK 4.0/4 3.0/4
4. Thelma & Louise 4.0/4 2.9/4
5. Fried Green Tomatoes 4.0/4 3.0/4
6. What About Bob? 0.5/4 2.8/4
7. Cape Fear (1991) 1.0/4 2.8/4
8. The Fisher King 0.5/4 2.9/4
9. New Jack City 0.5/4 2.7/4
10. Point Break (1991) 4.0/4 2.8/4
11. The Last Boy Scout 2.0/4 2.7/4
12. Backdraft 4.0/4 2.7/4
13. Robin Hood: Prince of Thieves 4.0/4 2.7/4
14. The Doors (1991) 2.0/4 2.7/4
15. My Girl 4.0/4 2.7/4
16. Father of the Bride (1991) 4.0/4 2.6/4
17. White Fang (1991) 2.0/4 2.8/4
18. Toy Soldiers (1991) 0.5/4 2.6/4
19. La Femme Nikita 0.5/4 2.8/4
20. The Commitments (1991) 0.5/4 2.8/4
21. The Addams Family (1991) 0.5/4 2.6/4
22. Hook (1991) 4.0/4 2.5/4
23. City Slickers (1991) 4.0/4 2.6/4
24. Regarding Henry 0.5/4 2.5/4
25. Little Man Tate 0.5/4 2.6/4
26. An American Tail: Fievel Goes West 0.5/4 2.5/4
27. The Naked Gun 2 1/2 0.5/4 2.6/4
28. Hot Shots! (1991) 0.5/4 2.5/4
29. Dead Again (1991) 4.0/4 2.7/4
30. Sleeping with the Enemy 4.0/4 2.4/4
31. Frankie & Johnny (1991) 0.5/4 2.5/4
32. Doc Hollywood 4.0/4 2.5/4
33. Bill & Ted's Bogus Journey 0.5/4 2.4/4
34. Dying Young 0.5/4 2.4/4
35. Class Action 4.0/4 2.6/4
36. The Hard Way (1991) 4.0/4 2.6/4
37. Shattered (1991) 4.0/4 2.7/4
38. Necessary Roughness 0.5/4 2.2/4
39. Hudson Hawk 1.0/4 2.1/4
40. F/X2 1.0/4 2.3/4
41. The Super (1991) 0.5/4 2.2/4
42. Drop Dead Fred 0.5/4 2.1/4
43. Not Without My Daughter 4.0/4 2.4/4
44. Late for Dinner 0.5/4 2.2/4
45. My Heroes Have Always Been Cowboys 2.0/4 2.6/4
46. The Butcher's Wife 0.5/4 2.2/4
47. V.I. Warshawski 0.5/4 2.0/4
48. Lionheart 0.5/4 2.0/4
49. Deceived 2.0/4 2.3/4
50. Double Impact 0.5/4 2.0/4
51. Flight of the Intruder 1.5/4 2.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name