Top Movie List by kordic

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Se7en 4.0/4 3.3/4
2. True Romance 4.0/4 3.1/4
3. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
4. The Talented Mr. Ripley 4.0/4 2.8/4
5. Schindler's List 4.0/4 3.4/4
6. The Warriors (1979) 4.0/4 2.9/4
7. Prophet, A ( prophète, Un ) 4.0/4 3.1/4
8. Speed (1994) 3.5/4 2.9/4
9. Professional, The ( Léon ) 4.0/4 3.3/4
10. Dumb and Dumber 4.0/4 2.8/4
11. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
12. The Hurt Locker 4.0/4 3.1/4
13. The Kingdom (2007) N/A 2.6/4
14. 13 Tzameti N/A 2.9/4
15. Zodiac (2007) 4.0/4 2.9/4
16. Downfall ( Untergang, Der ) 4.0/4 3.2/4
17. Conspiracy (2001) N/A 3.1/4
18. Panic Room 3.5/4 2.6/4
19. Crimson Rivers ( Rivières pourpres, Les ) 3.5/4 2.7/4
20. Funny Games (2008) 3.5/4 2.6/4
21. Apocalypto 4.0/4 2.9/4
22. Chopper N/A 2.9/4
23. American History X 3.5/4 3.2/4
24. Mystic River 4.0/4 3.1/4
25. Kalifornia 3.5/4 2.7/4
26. Sid and Nancy N/A 2.9/4
27. Primal Fear 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name