Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Karate Kid (1984) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Highlander | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Shooter (2007) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Taken (2009) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The A-Team | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Fast Five | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Italian Job (2003) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Fugitive (1993) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Red (2010) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Ransom (1996) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Lethal Weapon | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | X-Men | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Independence Day (1996) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Battle Royale ( Batoru rowaiaru ) | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Escape from New York | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | The Negotiator (1998) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 19. | National Treasure | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Enemy of the State | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 21. | The Running Man (1987) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Daybreakers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 23. | The Day After Tomorrow | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 24. | Prince of Persia: The Sands of Time | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 25. | Twister (1996) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 26. | Toy Soldiers (1991) | 4.0/4 | 2.6/4 |



