Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Princess Bride | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Mask of Zorro | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Dark City (1998) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Terminator 2: Judgement Day | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | 12 Monkeys | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Unbreakable | N/A | 2.8/4 | |
| 8. | Inception | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Silence of the Lambs | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 10. | 3:10 to Yuma (2007) | N/A | 3.0/4 | |
| 11. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.5/4 | 3.3/4 |



