Least Favorite Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Barton Fink | 0.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Naked Lunch | 0.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Zoolander | 0.5/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Dodgeball: A True Underdog Story | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 0.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Old School | 0.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Cable Guy | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 8. | Knocked Up | N/A | 2.8/4 | |
| 9. | The Da Vinci Code | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 10. | Bridge to Terabithia | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | The Producers (2005) | N/A | 2.4/4 | |
| 12. | Meet the Parents | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Starsky & Hutch | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Cast Away (2000) | 1.5/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Epic Movie | N/A | 0.8/4 | |
| 16. | It's Pat | N/A | 0.9/4 | |
| 17. | Stuart Saves His Family | N/A | 1.7/4 | |
| 18. | White Chicks | N/A | 2.0/4 | |
| 19. | Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous | N/A | 2.0/4 | |
| 20. | Wild Hogs | N/A | 2.1/4 | |
| 21. | Dune (1984) | 0.5/4 | 2.5/4 | |
| 22. | Norbit | N/A | 1.5/4 | |
| 23. | Meet the Spartans | N/A | 1.2/4 | |
| 24. | The Ruins | N/A | 2.2/4 | |
| 25. | Drop Dead Fred | N/A | 2.1/4 | |
| 26. | Smokey and the Bandit III | N/A | 1.7/4 | |
| 27. | Caddyshack II | N/A | 1.6/4 | |
| 28. | Arthur 2: On the Rocks | N/A | 1.7/4 | |
| 29. | Short Circuit 2 | N/A | 2.0/4 | |
| 30. | American Pie 2 | N/A | 2.4/4 | |
| 31. | Lost in Translation | 1.0/4 | 2.9/4 | |
| 32. | The Break Up (2006) | 1.5/4 | 2.3/4 |
Recent Comments
The Usual Suspect - wrote on 06/21/14 at 04:53 AM CT
Least Favorite Movies comment
Music, movies, art, a fine wine, are all very subjective. The movies on this list are movies many people absolutely loved, but did nothing for me, personally. Not many, if anyone will agree with the list, which makes it fun. Which movies did you not like, that everyone loved?




