Top Horror Movie List by LilTayGB

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. A Nightmare on Elm Street (2010) 3.5/4 2.2/4
2. Friday the 13th (2009) 3.0/4 2.1/4
3. The Unborn (2009) 2.5/4 1.7/4
4. The Stepfather (2009) 3.5/4 2.3/4
5. Haunting in Connecticut, The 2.5/4 2.5/4
6. Quarantine 2.5/4 2.4/4
7. The Crazies (2010) 3.5/4 2.6/4
8. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
9. A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge 3.5/4 2.3/4
10. A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors 4.0/4 2.6/4
11. A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master 4.0/4 2.4/4
12. A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child 4.0/4 2.2/4
13. Friday the 13th (1980) N/A 2.8/4
14. House on Haunted Hill (1959) 4.0/4 2.8/4
15. Dread 4.0/4 2.2/4
16. My Soul to Take 4.0/4 2.2/4
17. Splice 2.5/4 2.3/4
18. Black Swan (2010) N/A 3.0/4
19. Insidious 4.0/4 2.8/4
20. Fright Night (2011) 4.0/4 2.6/4
21. 28 Days Later 4.0/4 3.0/4
22. Let Me In 4.0/4 2.9/4
23. Case 39 3.5/4 2.6/4
24. The Woman in Black (2012) 4.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name