Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Die Hard | N/A | 3.3/4 | |
| 3. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Jurassic Park | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Bourne Supremacy | N/A | 3.1/4 | |
| 9. | Predator (1987) | N/A | 3.0/4 | |
| 10. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | Se7en | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | No Country for Old Men | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Apocalypse Now | N/A | 3.3/4 | |
| 14. | Black Hawk Down | 3.0/4 | 3.0/4 |



