Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Once Upon a Time in the West | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Cool Hand Luke | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Rocky (1976) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Gran Torino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Enter the Dragon | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Sting (1973) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | A Few Good Men | N/A | 3.0/4 | |
| 11. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 12. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Monty Python's Life of Brian | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Rambo: First Blood | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Dirty Harry | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | American Psycho | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | American History X | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | The Big Lebowski | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | Butch Cassidy and the Sundance Kid | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 20. | L.A. Confidential | 4.0/4 | 3.2/4 |



