Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Aliens | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Casino Royale (2006) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Terminator | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Goldfinger | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The Transformers (2007) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Spider-Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | X2 - X-Men United | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Jurassic Park 3 | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 15. | Terminator 3: Rise of the Machines | 3.0/4 | 2.4/4 |



