Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Crash (2005) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Field of Dreams | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | ET: The Extra-Terrestrial | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Airplane! | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Million Dollar Baby (2004) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Saving Private Ryan | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Bourne Identity (2002) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Bourne Supremacy | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Bourne Ultimatum | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Sicko | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | The Truman Show | 3.5/4 | 3.0/4 |



