Most Underated Films Ever Made by The SHC

Most Underated Films Ever Made

# Movie Title Rating Overall Add
1. Total Eclipse 4.0/4 2.3/4
2. Eragon 3.5/4 1.8/4
3. The Perfect Storm 4.0/4 2.6/4
4. The Love Guru 3.5/4 1.4/4
5. Lost Boys: The Tribe 3.0/4 1.9/4
6. Step Brothers 3.5/4 2.8/4
7. Keeping Mum N/A 2.9/4
8. Burn After Reading 3.5/4 2.7/4
9. Scary Movie 3 N/A 2.0/4
10. National Treasure: Book of Secrets N/A 2.6/4
11. Righteous Kill 3.5/4 2.4/4
12. The Watcher (2000) N/A 2.0/4
13. Shooter (2007) N/A 2.8/4
14. Hamlet (2000) 4.0/4 2.7/4
15. The Master of Disguise 3.0/4 1.1/4
16. Spider-Man 3 3.0/4 2.5/4
17. King of Kong: A Fistful of Quarters 4.0/4 3.1/4
18. Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th N/A 1.7/4
19. Hamlet 2 4.0/4 2.4/4
20. Superhero Movie 3.0/4 1.8/4
21. King Arthur 4.0/4 2.5/4
22. Shoot 'Em Up 3.5/4 2.6/4

Recent Comments

Holas
Holas
Producer

Holas - wrote on 07/06/09 at 01:32 PM CT

Most Underated Films Ever Made comment

i only agree with number 3 and 13. Well, spider-man 3 was good too.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name