Best Comic Book Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Batman (1989) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Spider-Man 2 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Batman Returns | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | X2 - X-Men United | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Batman: Mask of the Phantasm | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Spider-Man | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | X-Men | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Batman Begins | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Superman II | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Sin City | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Watchmen | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | V for Vendetta | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Superman: Doomsday | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Superman Returns | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 16. | Batman: Gotham Knight | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Batman Beyond: Return of the Joker | 0.5/4 | 2.8/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 01/21/11 at 11:26 AM CT
Best Comic Book Movies comment
Is anyone else questioning Anne Hathaway's future performance as Catwoman??




